Witamy na naszej stronie! 2015 czerwiec - MAMY KOCIĘTA !!!                                                                                                                                                               Witamy na naszej stronie! 2015 czerwiec - MAMY KOCIĘTA !!!

  GDZIE KUPIĆ KOTA SFINKSA ( SPHYNX CANADIAN)

 

Jeśli zdecydowałeś się na zakup sfinksa-rasowego kota ,który na dzień dzisiejszy jest jeszcze dość rzadką rasą , najwłaściwszym miejscem zakupu jest profesjonalna hodowla.

W przypadku nabycia kota z profesjonalnej hodowli należy liczyć się z większym wydatkiem. Inwestycja ta jest jednak dla kupującego gwarancją  jakości i zabezpieczeniem.

 

Kupując sfinksa od hodowcy możesz być pewien pochodzenia kota-otrzymasz rodowód.

Rodowód jest oficjalnym dokumentem potwierdzającym że obydwoje rodziców uzyskali licencje hodowlane a tym samym w pełni odpowiadają fizycznym i psychicznym wymogom dla danej rasy i nie posiadają wad dyskwalifikujących.

 

Kupując kota z hodowli możesz zobaczyć jak wyglądają rodzice wybranego przez ciebie zwierzęcia ,a więc jak i ono będzie wyglądało gdy dorośnie. Przy okazji możesz obejżeć inne koty z tego samego miotu ,ocenić warunki i poziom hodowli z której kupisz kota.

 

GWARANCJA ZDROWIA KOTA

 

Nawet najbardziej renomowany i uczciwy hodowca nie jest w stanie zapewnić stuprocentowej gwarancji że kot pozostanie zawsze zdrowy.

Hodowca daje gwarancje iż koty z jego hodowli są wolne od chorób zakażnych FIV i Fel, nie są nosicielami HCM , są odrobaczone –wolne od pasożytów oraz zaszczepione przeciwko chorobom zakaźnym.

W przypadku ujawnienia się wad wrodzonych po jakimś czasie (po kilku miesiącach , niekiedy latach), przy zakupie kota z renomowanej hodowli masz pewność rekompensaty finansowej (niestety nie osobistej , uczuciowej) ze strony hodowcy.

 

Zakup sfinksa z renomowanej hodowli daje ci możliwość stałego kontaktu z hodowcą co w przypadku tej rasy jest niezwykle istotne gdyż dostępne publikacje fachowe na temat kotów tej rasy są znikome.

 

PROFESJONALNY HODOWCA (profesjonalna hodowla)

 

Przede wszystkim dba o dobro kota !

 

Należy do uznawanego stowarzyszenia hodowców rasowych zwierząt.

 

Przestrzega przepisów stowarzyszenia hodowców dotyczących trzymania i hodowli zwierząt.

 

Firmuje hodowlę swoim nazwiskiem.

 

Prezentuje swoje koty na wystawach, poddaje osądowi sędziów owoc swojej pracy, by wiedzieć czy podąża właściwą drogą prowadzącą do ideału danej rasy.

 

Hoduje jedną rasę kotów lub góra dwie podobne do siebie rasy (bardzo trudna technicznie sprawa). Według przepisów Polskiego Związku Felinologicznego możliwe jest trzymanie jednej rasy.

 

Nie trzyma kotów w dużych skupiskach.{ Koty nie znoszą zagęszczenia .Tłok powoduje stres u kota i obniżenie odporności.}

 

Nie prowadzi chowu klatkowego.

 

Pamięta o tym iż na każdego dorosłego kota hodowlanego powinna przypadać większa powierzchnia metrażowa ( ok. 50m na jednego kota).

Tylko dużo miejsca daje zwierzętom komfort ,minimalizuje stres i pozwala stworzyć przyjazne stosunki między nimi w tej sztucznie stworzonej przez człowieka społeczności.

 

Posiada doświadczenie i rozległą wiedzę na temat danej rasy, umiejętnie selekcjonuje koty wdrażane do hodowli.

 

Cały czas zgłębia i aktualizuje swoją wiedzę na temat hodowanej rasy.

 

Z przekonaniem dba o ocalenie i udoskonalenie samej rasy.

 

Stworzył optymalne warunki życia , środowiska i rozwoju do wymagań rasy którą hoduje.

 

Potrafi utrzymać koty hodowlane w kondycji wystawowej (bardzo trudne w przypadku sfinksów –na golasie nic nie da się ukryć!).

 

Pilnuje by kotka hodowlana miał maksymalnie 3 mioty w ciągu dwóch lat. Najlepiej w przypadku sfinksów 1 miot raz w roku.

 

Posiada hodowlę „zamkniętą” tzn ma własnego kocura (ry) reproduktora , który kryje kotki tylko z jego hodowli!

 

Nigdy nie kryje kotek z poza swojej hodowli. W ten sposób chroni zdrowie swoich kotów. U kotów , w przeciwieństwie do psów, jest znacznie więcej patogenów które można zawlec do swojej hodowli podczas krycia. Niestety jeszcze nie ma sposobów by je  wszystkie wykluczyć wcześniejszymi badaniami.

 

Daje gwarancje iż koty z jego hodowli sa wolne od chorób zakaźnych FIV,FeL oraz HCM.

 

Zawsze sprzedaje kota z rodowodem, odrobaczonego i zaszczepionego przeciwko chorobom zakażnym.

 

Nigdy nie sprzedaje kociąt przez pośredników.

 

Nie sprzeda kociaka wcześniej niż po ukończeniu 12 tyg życia.

 

Opiekę nad kociętami zaczyna już od pierwszych dni ciąży kotki.

 

Otwarcie i szczerze rozmawia o potencjalnych problemach mogących pojawić się u kota danej rasy.

 

Troszczy się o swoje zwierzęta przez całe życie i zawsze służy radą w wypadku jeśli pojawią się jakieś trudności lub wątpliwości.

 

Chętnie pokazuje rodziców kociaka i jego rodzeństwo.

 

Odmówi sprzedaży kota ze swojej hodowli jeśli uzna że potencjalny kupiec nie jest odpowiednim opiekunem dla kota danej rasy.

 

 

Każdy szanujący się hodowca podpisze z nowym właścicielem kota umowę kupna –sprzedaży która wyszczególnia wszystkie prawa i obowiązki obydwu stron ,a także zapewnia możliwość oddania kota , wymiany lub zwrotu pieniędzy gdyby okazało się ,że ma on jakąś wadę wrodzoną.


© Naked Moon 2008 - rozpowszechnianie lub inne wykorzystywanie bez zgody autora zabronione.projekt i oprogramowanie Netteria.NET