Witamy na naszej stronie! 2015 czerwiec - MAMY KOCIĘTA !!!                                                                                                                                                               Witamy na naszej stronie! 2015 czerwiec - MAMY KOCIĘTA !!!

  SPHYNX CANADIAN -charakter i zachowanie

 

Sfinksy  to bardzo łagodne, inteligentne i przyjacielskie koty.

Koty sfinksy są kontaktowe ,delikatne i nieagresywne.

Lubią przebywać z ludźmi, aktywnie uczestniczą w życiu domowym, są nieodłącznymi towarzyszami swoich opiekunów.

Sfinks jest to kot, który przywiązuje się do osoby –swojego opiekuna, a nie do miejsca, w którym żyje. Ciekawski i odważny nagus nie jest kłopotliwy w podróży i nie stresuje go pobyt w nowych miejscach pod warunkiem, że jest ze swoim właścicielem.

Sfinks zabiega o swoją codzienną porcję pieszczot, lubi przesiadywać na kolanach, być głaskany i przytulany.
Nie wiem czy powinnam o tym wspominać, ale uwielbia spać pod kołdrą z właścicielem. Mruczanki wtedy nie mają końca.

Kocięta sfinks są radosne, ciekawskie i bardzo, bardzo energetyczne. Niektóre osoby które kupiły ode mnie kociaka sfinksa ,śmieją się że powinnam umieścić na stronie  następującą informację  :  " sfinksy-kocięta to małe szatanki z  okresowym ADHD (okresowa nadpobudliwość psychoruchowa ,występująca cyklicznie kilka razy na dobę)". Z wiekiem (rok-półtora) sfinks dorasta i stopniowo poważnieje.
Dorosłe sfinksy nadal są wesołe, mają dużo energii, a "  cykliczne ADHD" całkowicie ustępuje .

Sfinksy kanadyjskie lubią  bawić się z dziećmi i dobrze znoszą obecność innych zwierząt w domu (przynajmniej moje koty).


Jeśli lubisz koty niezależne, które same zajmują się sobą i żyją z boku swoim życiem sfinks zdecydowanie nie jest kotem dla Ciebie!

 


© Naked Moon 2008 - rozpowszechnianie lub inne wykorzystywanie bez zgody autora zabronione.projekt i oprogramowanie Netteria.NET